Advanced Database Cleaner - Premium 4.0.0 - en to ro_RO translation catalogue (1011 entries)

en:  %d item could not be processed. |  %d items could not be processed.
ro_RO[0]:  %d element nu a putut fi procesat.
ro_RO[1]:  %d elemente nu au putut fi procesate.
ro_RO[2]:  %d de elemente nu au putut fi procesate.

en:  (local time)
ro_RO:  (ora locală)

en: %1$d day | %1$d days
ro_RO[0]: %1$d zi
ro_RO[1]: %1$d zile
ro_RO[2]: %1$d de zile

en: %1$d hour | %1$d hours
ro_RO[0]: %1$d oră
ro_RO[1]: %1$d ore
ro_RO[2]: %1$d de ore

en: %1$d minute | %1$d minutes
ro_RO[0]: %1$d minut
ro_RO[1]: %1$d minute
ro_RO[2]: %1$d de minute

en: %1$d second | %1$d seconds
ro_RO[0]: %1$d secundă
ro_RO[1]: %1$d secunde
ro_RO[2]: %1$d de secunde

en: %1$d/%2$d tasks used
ro_RO: %1$d/%2$d sarcini utilizate

en: %d column(s) in this index
ro_RO: %d coloane în acest index

en: %d day | %d days
ro_RO[0]: %d zi
ro_RO[1]: %d zile
ro_RO[2]: %d de zile

en: %d hour | %d hours
ro_RO[0]: %d oră
ro_RO[1]: %d ore
ro_RO[2]: %d de ore

en: %d min | %d mins
ro_RO[0]: %d min
ro_RO[1]: %d min
ro_RO[2]: %d de min

en: %d month | %d months
ro_RO[0]: %d lună
ro_RO[1]: %d luni
ro_RO[2]: %d de luni

en: %d sec | %d secs
ro_RO[0]: %d sec
ro_RO[1]: %d sec
ro_RO[2]: %d de sec

en: %d second | %d seconds
ro_RO[0]: %d secundă
ro_RO[1]: %d secunde
ro_RO[2]: %d de secunde

en: %d selected
ro_RO: %d selectate

en: %d year | %d years
ro_RO[0]: %d an
ro_RO[1]: %d ani
ro_RO[2]: %d de ani

en: %s ago
ro_RO: acum %s

en: %s big option detected | %s big options detected
ro_RO[0]: %s opțiune mare detectată
ro_RO[1]: %s opțiuni mari detectate
ro_RO[2]: %s de opțiuni mari detectate

en: %s big post meta detected
ro_RO: %s meta-uri de postare mari detectate

en: %s big transient detected | %s big transients detected
ro_RO[0]: %s transient mare detectat
ro_RO[1]: %s transienți mari detectați
ro_RO[2]: %s de transienți mari detectați

en: %s big user meta detected
ro_RO: %s meta-date de utilizator mari detectate

en: %s cron job not scanned | %s cron jobs not scanned
ro_RO[0]: %s job cron nescanat
ro_RO[1]: %s joburi cron nescanate
ro_RO[2]: %s de joburi cron nescanate

en: %s cron job with no action | %s cron jobs with no action
ro_RO[0]: %s job cron fără acțiune
ro_RO[1]: %s joburi cron fără acțiune
ro_RO[2]: %s de joburi cron fără acțiune

en: %s duplicated post meta
ro_RO: %s meta-uri de postare duplicate

en: %s duplicated user meta
ro_RO: %s meta-date de utilizator duplicate

en: %s expired transient detected | %s expired transients detected
ro_RO[0]: %s transient expirat detectat
ro_RO[1]: %s transienți expirați detectați
ro_RO[2]: %s de transienți expirați detectați

en: %s non-public post types with many posts
ro_RO: %s tipuri de articole non-publice cu multe articole

en: %s option not scanned | %s options not scanned
ro_RO[0]: %s opțiune nescanată
ro_RO[1]: %s opțiuni nescanate
ro_RO[2]: %s de opțiuni nescanate

en: %s post meta not scanned
ro_RO: %s meta-uri de postare nescanate

en: %s post types not scanned
ro_RO: %s tipuri de articole nescanate

en: %s site | %s sites
ro_RO[0]: %s site
ro_RO[1]: %s site-uri
ro_RO[2]: %s de site-uri

en: %s table not scanned | %s tables not scanned
ro_RO[0]: %s tabel nescanat
ro_RO[1]: %s tabele nescanate
ro_RO[2]: %s de tabele nescanate

en: %s table to optimize | %s tables to optimize
ro_RO[0]: %s tabel de optimizat
ro_RO[1]: %s tabele de optimizat
ro_RO[2]: %s de tabele de optimizat

en: %s table to repair | %s tables to repair
ro_RO[0]: %s tabel de reparat
ro_RO[1]: %s tabele de reparat
ro_RO[2]: %s de tabele de reparat

en: %s table with invalid prefix | %s tables with invalid prefix
ro_RO[0]: %s tabel cu prefix invalid
ro_RO[1]: %s tabele cu prefix invalid
ro_RO[2]: %s de tabele cu prefix invalid

en: %s transient not scanned | %s transients not scanned
ro_RO[0]: %s tranzient nescanat
ro_RO[1]: %s tranzienți nescanati
ro_RO[2]: %s de tranzienți nescanati

en: %s unused post meta
ro_RO: %s meta-uri de postare neutilizate

en: %s unused user meta
ro_RO: %s meta-date de utilizator neutilizate

en: %s user meta not scanned
ro_RO: %s meta-date de utilizator nescanate

en: %s%% of total database size
ro_RO: %s%% din dimensiunea totală a bazei de date

en: 'Keep last' not applicable
ro_RO: „Păstrează ultimele” nu este aplicabil

en: (All dates/times are in your local time zone)
ro_RO: (Toate datele/orele sunt în fusul orar local)

en: (All dates/times in the logs are shown in your server's time zone)
ro_RO: (Toate datele/orele din jurnale sunt afișate în fusul orar al serverului)

en: (For technical reasons, tasks will be deactivated after import and you will need to activate them again)
ro_RO: (Din motive tehnice, sarcinile vor fi dezactivate după import și va trebui să le activați din nou)

en: (Only the current site will be monitored. Activities on child sites will not be tracked).
ro_RO: (Doar site-ul curent va fi monitorizat. Activitățile de pe site-urile secundare nu vor fi urmărite).

en: (You have %s credits left)
ro_RO: (Mai ai %s recunoștințe)

en: (You have used all your credits)
ro_RO: (Ai folosit toate recunoștințele)

en: (local time)
ro_RO: (ora locală)

en: (to optimize)
ro_RO: (de optimizat)

en: 0 days
ro_RO: 0 zile

en: 19 standard cleanup tools
ro_RO: 19 instrumente standard de curățare

en: 30-day money-back guarantee. No questions asked.
ro_RO: Garanție de rambursare de 30 de zile. Fără întrebări.

en: 6 data managers
ro_RO: 6 administratori de date

en: 7 dedicated tools for canceled, failed, and completed actions and logs.
ro_RO: 7 instrumente dedicate pentru acțiuni și jurnale anulate, eșuate și finalizate.

en: A scan is already in progress. Please reload the page to see the current scan status.
ro_RO: O scanare este deja în desfășurare. Te rog să reîncarci pagina pentru a vedea starea curentă a scanării.

en: A scan is in progress. Please wait until it finishes before performing this action
ro_RO: O scanare este în curs. Vă rugăm să așteptați până se termină înainte de a efectua această acțiune

en: A scan is in progress. Please wait until it finishes before performing this action.
ro_RO: O scanare este în curs. Vă rugăm să așteptați până se termină înainte de a efectua această acțiune.

en: Access advanced cleaning options, analytics, and more.
ro_RO: Accesați opțiuni avansate de curățare, analize și multe altele.

en: Access comprehensive guides and tutorials
ro_RO: Accesați ghiduri și tutoriale cuprinzătoare

en: Action
ro_RO: Acțiune

en: Action ID
ro_RO: ID Acțiune

en: Action Scheduler canceled actions
ro_RO: Acțiuni anulate Action Scheduler

en: Action Scheduler canceled logs
ro_RO: Jurnale anulate Action Scheduler

en: Action Scheduler cleaners
ro_RO: Curățătoare Action Scheduler

en: Action Scheduler completed actions
ro_RO: Acțiuni finalizate Action Scheduler

en: Action Scheduler completed logs
ro_RO: Jurnale finalizate Action Scheduler

en: Action Scheduler failed actions
ro_RO: Acțiuni eșuate Action Scheduler

en: Action Scheduler failed logs
ro_RO: Jurnale eșuate Action Scheduler

en: Action Scheduler orphan logs
ro_RO: Jurnale orfane Action Scheduler

en: Actions to do
ro_RO: Acțiuni de făcut

en: Actionscheduler canceled actions
ro_RO: Acțiuni anulate Action Scheduler

en: Actionscheduler canceled logs
ro_RO: Jurnale anulate Action Scheduler

en: Actionscheduler completed actions
ro_RO: Acțiuni finalizate Action Scheduler

en: Actionscheduler completed logs
ro_RO: Jurnale finalizate Action Scheduler

en: Actionscheduler failed actions
ro_RO: Acțiuni eșuate Action Scheduler

en: Actionscheduler failed logs
ro_RO: Jurnale eșuate Action Scheduler

en: Actionscheduler orphan logs
ro_RO: Jurnale orfane Action Scheduler

en: Activate license
ro_RO: Activează licența

en: Activate now
ro_RO: Activează acum

en: Activation
ro_RO: Activare

en: Active
ro_RO: Activ

en: Active Tasks
ro_RO: Sarcini active

en: Active plugins
ro_RO: Module active

en: Activity type
ro_RO: Tip activitate

en: Add-ons activity monitor
ro_RO: Monitor activitate add-on-uri

en: Addon name or slug
ro_RO: Nume sau slug supliment

en: Addons activity
ro_RO: Activitate suplimente

en: Addons activity enabled
ro_RO: Activitate module suplimentare activată

en: Advanced DB Cleaner Pro V4 is finally here!
ro_RO: Advanced DB Cleaner Pro V4 este în sfârșit aici!

en: Advanced filters
ro_RO: Filtre avansate

en: Advanced scan settings & CPU control
ro_RO: Setări scanare avansată & control CPU

en: After a remote scan, see which plugins/themes rely on a given option, table, etc.
ro_RO: După o scanare la distanță, vedeți ce module/teme depind de o anumită opțiune, tabel etc.

en: Agency plan
ro_RO: Plan Agency

en: All
ro_RO: Toate

en: All cron jobs
ro_RO: Toate sarcinile cron

en: All dates/times are in your local time zone
ro_RO: Toate datele/orele sunt în fusul orar local

en: All items
ro_RO: Toate elementele

en: All items cleaned!
ro_RO: Toate elementele curățate!

en: All options
ro_RO: Toate opțiunile

en: All post meta
ro_RO: Toate meta datele articolelor

en: All post types
ro_RO: Toate tipurile de articole

en: All premium plans include a 30-day money-back guarantee
ro_RO: Toate planurile premium includ o garanție de rambursare de 30 de zile

en: All tables
ro_RO: Toate tabelele

en: All transients
ro_RO: Toate datele tranzitorii

en: All user meta
ro_RO: Toate meta datele utilizatorilor

en: Allow actions on WordPress items?
ro_RO: Permiteți acțiuni pe elemente WordPress?

en: Always show confirmation on dangerous actions
ro_RO: Arătați întotdeauna confirmarea pentru acțiuni periculoase

en: An error has occurred, please try again.
ro_RO: A apărut o eroare, vă rugăm să încercați din nou.

en: An error occurred during the remote request. Check the logs for more details.
ro_RO: A apărut o eroare în timpul cererii la distanță. Verificați jurnalele pentru mai multe detalii.

en: An error occurred while getting the results from the server. Check the logs for more details
ro_RO: A apărut o eroare la obținerea rezultatelor de la server. Verificați jurnalele pentru mai multe detalii

en: An error occurred, please try again.
ro_RO: A apărut o eroare, vă rugăm să încercați din nou.

en: An error occurred.
ro_RO: A apărut o eroare.

en: Analytics enabled
ro_RO: Analize activate

en: Anonymous function
ro_RO: Funcție anonimă

en: Apply
ro_RO: Aplică

en: Apply (%1s)
ro_RO: Aplică (%1s)

en: Apply this to all other items (if applicable)
ro_RO: Aplică acest lucru tuturor celorlalte elemente (dacă este cazul)

en: Apply to selected (%1s)
ro_RO: Aplică la selectate (%1s)

en: Are you sure you want to clear the log?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să ștergeți jurnalul?

en: As a lifetime license holder, you'll receive a permanent 50% discount, applied to your first purchase and all future renewals.
ro_RO: În calitate de deținător al unei licențe pe viață, vei primi o reducere permanentă de 50%, aplicată la prima achiziție și la toate reînnoirile viitoare.

en: Assign specific items to the correct plugin/theme when needed.
ro_RO: Atribuiți elemente specifice modulului/temei corecte când este necesar.

en: Assign the %d selected item(s) to:
ro_RO: Atribuiți cele %d elemente selectate către:

en: At least one menu position must be enabled.
ro_RO: Cel puțin o poziție de meniu trebuie să fie activată.

en: Author
ro_RO: Autor

en: Auto count
ro_RO: Numărare automată

en: Auto drafts
ro_RO: Auto-ciorne

en: Autoload health check
ro_RO: Verificare sănătate Autoload

en: Autoload size is big (%s)
ro_RO: Mărimea autoload este mare (%s)

en: Autoload size is good (%s)
ro_RO: Mărimea autoload este bună (%s)

en: Autoload warning threshold
ro_RO: Prag de avertizare pentru autoload

en: Automate routine cleanups exactly when you want them.
ro_RO: Automatizați curățările de rutină exact când doriți.

en: Automation
ro_RO: Automatizare

en: Automation tasks
ro_RO: Sarcini de automatizare

en: Available in the premium version.
ro_RO: Disponibil în versiunea premium.

en: Awesome!
ro_RO: Grozav!

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Basic filters
ro_RO: Filtre de bază

en: Belongs to
ro_RO: Aparține de

en: Belongs to WordPress
ro_RO: Aparține de WordPress

en: Belongs to:
ro_RO: Aparține de:

en: Bulk actions
ro_RO: Acțiuni în masă

en: Business plan
ro_RO: Plan Business

en: Buy V4 bundled with remote scan
ro_RO: Cumpără V4 la pachet cu scanare la distanță

en: Buy credits
ro_RO: Cumpără recunoștințe

en: Buy credits to use the Remote Scan feature and pay only when you need it. Or simply redeem a credit code if you already have one.
ro_RO: Cumpără recunoștințe pentru a utiliza funcționalitatea de Scanare la Distanță și plătește doar când ai nevoie. Sau pur și simplu valorifică un cod de recunoștințe dacă ai deja unul.

en: By
ro_RO: De

en: By starting this scan, you agree to anonymously send the local scan results to our secure remote database to improve your scan accuracy. No personal data is collected.
ro_RO: Prin pornirea acestei scanări, sunteți de acord să trimiteți anonim rezultatele scanării locale către baza noastră de date securizată la distanță pentru a îmbunătăți precizia scanării. Nu sunt colectate date personale.

en: CPU pause time
ro_RO: Timp de pauză CPU

en: CPU rest time
ro_RO: Timp de repaus CPU

en: CPU work time
ro_RO: Timp de lucru CPU

en: Calculating...
ro_RO: Se calculează...

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Canceled actions
ro_RO: Acțiuni anulate

en: Canceled logs
ro_RO: Jurnale anulate

en: Cannot be deleted or edited!
ro_RO: Nu poate fi șters sau editat!

en: Cannot clear the log file content.
ro_RO: Nu se poate șterge conținutul fișierului jurnal.

en: Check autoloaded options and spot heavy offenders. Then flip autoload on/off as needed.
ro_RO: Verificați opțiunile încărcate automat și identificați-le pe cele mari. Apoi comutați autoload pornit/oprit după nevoie.

en: Check license status
ro_RO: Verifică starea licenței

en: Check setting
ro_RO: Verifică setarea

en: Check the logs
ro_RO: Verifică jurnalele

en: Choose the method used for database cleanup operations. SQL offers direct database manipulation, while Native uses WordPress functions.
ro_RO: Alegeți metoda utilizată pentru operațiunile de curățare a bazei de date. SQL oferă manipulare directă a bazei de date, în timp ce Native utilizează funcții WordPress.

en: Clean %d selected items?
ro_RO: Curățați %d elemente selectate?

en: Clean all %s?
ro_RO: Curățați toate %s?

en: Clean up
ro_RO: Curăță

en: Cleanup completed successfully!
ro_RO: Curățare finalizată cu succes!

en: Cleanup events log for:
ro_RO: Jurnal evenimente curățare pentru:

en: Cleanup method
ro_RO: Metoda de curățare

en: Clear
ro_RO: Șterge

en: Clear events log anytime you want
ro_RO: Ștergeți jurnalul de evenimente oricând doriți

en: Clear log
ro_RO: Șterge jurnal

en: Clear the log?
ro_RO: Ștergeți jurnalul?

en: Clear these events log?
ro_RO: Ștergeți acest jurnal de evenimente?

en: Cleared successfully!
ro_RO: Șters cu succes!

en: Close
ro_RO: Închide

en: Collapse sidebar
ro_RO: Restrânge bara laterală

en: Collecting PHP files to scan
ro_RO: Colectare fișiere PHP pentru scanare

en: Collecting files
ro_RO: Colectare fișiere

en: Collecting the PHP files to be scanned. This process may take some time, depending on the number of plugin and theme files you have.
ro_RO: Colectarea fișierelor PHP de scanat. Acest proces poate dura ceva timp, în funcție de numărul de fișiere de module și teme pe care le aveți.

en: Columns
ro_RO: Coloane

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Complete activity timeline
ro_RO: Cronologie completă a activității

en: Completed actions
ro_RO: Acțiuni finalizate

en: Completed logs
ro_RO: Jurnale finalizate

en: Completed successfully!
ro_RO: Finalizat cu succes!

en: Configure performance-related settings for database cleanup operations and optimization.
ro_RO: Configurați setările legate de performanță pentru operațiunile de curățare și optimizare a bazei de date.

en: Confirm
ro_RO: Confirmă

en: Contact us
ro_RO: Contactați-ne

en: Contact us for personalized assistance
ro_RO: Contactați-ne pentru asistență personalizată

en: Content
ro_RO: Conținut

en: Contribute corrections
ro_RO: Contribuiți cu corecții

en: Convert
ro_RO: Convertește

en: Convert table to InnoDB?
ro_RO: Convertește tabelul la InnoDB?

en: Convert the table storage engine to InnoDB.
ro_RO: Convertește motorul de stocare al tabelului la InnoDB.

en: Convert to InnoDB
ro_RO: Convertește la InnoDB

en: Converting a table to InnoDB will alter its storage engine. Are you sure you want to proceed?
ro_RO: Convertirea unui tabel la InnoDB îi va modifica motorul de stocare. Ești sigur că vrei să continui?

en: Copied
ro_RO: Copiat

en: Copy
ro_RO: Copiază

en: Count
ro_RO: Număr

en: Create Statement
ro_RO: Instrucțiune de creare

en: Create as many automation tasks as you need.
ro_RO: Creați oricâte sarcini de automatizare aveți nevoie.

en: Create scheduled tasks
ro_RO: Creează sarcini programate

en: Create task
ro_RO: Creează sarcină

en: Created successfully!
ro_RO: Creat cu succes!

en: Created:
ro_RO: Creat:

en: Credit code
ro_RO: Cod de recunoștințe

en: Credits used today:
ro_RO: Credite utilizate azi:

en: Cron jobs
ro_RO: Sarcini cron

en: Cross-check your items with a curated cloud database for improved ownership accuracy.
ro_RO: Verificați încrucișat elementele cu o bază de date cloud curată pentru o precizie îmbunătățită a proprietății.

en: Current Database Size
ro_RO: Dimensiunea curentă a bazei de date

en: Custom date range filtering
ro_RO: Filtrare interval de date personalizat

en: DB analytics
ro_RO: Analiză BD

en: DB size (MB)
ro_RO: Mărime BD (MB)

en: Daily
ro_RO: Zilnic

en: Daily limit will reset in:
ro_RO: Limita zilnică se va reseta în:

en: Database
ro_RO: Bază de date

en: Database analytics overview
ro_RO: Prezentare generală analize bază de date

en: Database rows batches
ro_RO: Loturi de rânduri bază de date

en: Database size
ro_RO: Mărime bază de date

en: Database size chart
ro_RO: Grafic mărime bază de date

en: Date
ro_RO: Dată

en: Date (UTC)
ro_RO: Dată (UTC)

en: Days
ro_RO: Zile

en: Deactivate license
ro_RO: Dezactivează licența

en: Deactivation
ro_RO: Dezactivare

en: Defined in:
ro_RO: Definit în:

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete %d item? | Delete %d items?
ro_RO[0]: Ștergeți %d element?
ro_RO[1]: Ștergeți %d elemente?
ro_RO[2]: Ștergeți %d de elemente?

en: Delete all data from a table without deleting the table itself.
ro_RO: Șterge toate datele dintr-un tabel fără a șterge tabelul în sine.

en: Delete all posts of the selected post types.
ro_RO: Șterge toate articolele ale tipurilor de articole selectate.

en: Delete posts
ro_RO: Șterge articolele

en: Delete task?
ro_RO: Ștergeți sarcina?

en: Delete the selected items.
ro_RO: Ștergeți elementele selectate.

en: Delete the table with all its data.
ro_RO: Șterge tabelul cu toate datele sale.

en: Deleted successfully!
ro_RO: Șters cu succes!

en: Designed for networks, manage cleanup across sites.
ro_RO: Proiectat pentru rețele, gestionați curățarea pe mai multe site-uri.

en: Detailed tasks events logging
ro_RO: Jurnalizare detaliată evenimente sarcini

en: Direct SQL queries
ro_RO: Interogări SQL directe

en: Disable
ro_RO: Dezactivare

en: Disable confirmation on cleanup actions?
ro_RO: Dezactivezi confirmarea pentru acțiunile de curățare?

en: Disabled
ro_RO: Dezactivat

en: Dismiss
ro_RO: Ignoră

en: Docs
ro_RO: Documentație

en: Don't assign to any category
ro_RO: Nu atribui niciunei categorii

en: Don't forget to make a backup of your database first!
ro_RO: Nu uitați să faceți mai întâi o copie de rezervă a bazei de date!

en: Done
ro_RO: Gata

en: Done!
ro_RO: Gata!

en: Download file
ro_RO: Descarcă fișier

en: Duplicated
ro_RO: Duplicat

en: Duplicated comment meta
ro_RO: Meta date comentarii duplicate

en: Duplicated commentmeta
ro_RO: Meta date comentarii duplicate

en: Duplicated post meta
ro_RO: Meta date articole duplicate

en: Duplicated postmeta
ro_RO: Meta date articole duplicate

en: Duplicated term meta
ro_RO: Meta date termeni duplicate

en: Duplicated termmeta
ro_RO: Meta date termeni duplicate

en: Duplicated user meta
ro_RO: Meta date utilizator duplicate

en: Duplicated usermeta
ro_RO: Meta date utilizator duplicate

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Edit -Belongs to-
ro_RO: Editează -Aparține de-

en: Edited:
ro_RO: Editat:

en: Empty
ro_RO: Golește

en: Empty %d table? | Empty %d tables?
ro_RO[0]: Goliți %d tabel?
ro_RO[1]: Goliți %d tabele?
ro_RO[2]: Goliți %d de tabele?

en: Empty rows
ro_RO: Golește rânduri

en: Empty!
ro_RO: Gol!

en: Enable addons activity
ro_RO: Activează activitatea suplimentelor

en: Enable analytics
ro_RO: Activează analizele

en: Enhancing local scan accuracy via remote server analysis. Each credit enables one request to improve detection of tables, options, and other elements linked to specific plugins and themes.
ro_RO: Îmbunătățirea preciziei scanării locale prin analiza serverului la distanță. Fiecare recunoștință permite o singură solicitare pentru a îmbunătăți detectarea tabelelor, opțiunilor și a altor elemente legate de anumite pluginuri și teme.

en: Enter number
ro_RO: Introduceți număr

en: Enter your credit code
ro_RO: Introdu codul tău de recunoștințe

en: Error!
ro_RO: Eroare!

en: Errors log
ro_RO: Jurnal erori

en: Events log
ro_RO: Jurnal evenimente

en: Events will appear here when the task runs.
ro_RO: Evenimentele vor apărea aici când sarcina rulează.

en: Every %s
ro_RO: La fiecare %s

en: Exact match
ro_RO: Potrivire exactă

en: Exact match scan
ro_RO: Scanare potrivire exactă

en: Executed %s
ro_RO: Executat %s

en: Execution logs for scheduled tasks
ro_RO: Jurnale de execuție pentru sarcini programate

en: Expand sidebar
ro_RO: Extinde bara laterală

en: Expiration date
ro_RO: Data expirării

en: Expired
ro_RO: Expirat

en: Expired at
ro_RO: Expirat la

en: Expired transients
ro_RO: Date tranzitorii expirate

en: Expires at:
ro_RO: Expiră la:

en: FAQ
ro_RO: Întrebări frecvente

en: Failed
ro_RO: Eșuat

en: Failed actions
ro_RO: Acțiuni eșuate

en: Failed logs
ro_RO: Jurnale eșuate

en: Failed to dismiss the notification.
ro_RO: Nu s-a putut elimina notificarea.

en: Failed to get the file content.
ro_RO: Nu s-a putut obține conținutul fișierului.

en: Failed to sync balance.
ro_RO: Sincronizarea soldului a eșuat.

en: Failed to update balance.
ro_RO: Actualizarea soldului a eșuat.

en: Features
ro_RO: Funcționalități

en: File content chunks
ro_RO: Fragmente de conținut fișier

en: File content chunks (in KB)
ro_RO: Fragmente conținut fișier (în KB)

en: File line batches
ro_RO: Loturi de linii fișier

en: Filter
ro_RO: Filtru

en: Filter items by name patterns, metadata, and precise criteria.
ro_RO: Filtrați elementele după modele de nume, metadate și criterii precise.

en: Find answers to common questions
ro_RO: Găsiți răspunsuri la întrebări frecvente

en: For any remaining items from the previous step, the scan will attempt to find partial matches for items names.
ro_RO: Pentru orice elemente rămase de la pasul anterior, scanarea va încerca să găsească potriviri parțiale pentru numele elementelor.

en: For technical reasons, all automation tasks imported from the previous version have been paused. Please review your tasks and reactivate those you wish to continue using.
ro_RO: Din motive tehnice, toate sarcinile de automatizare importate din versiunea anterioară au fost întrerupte. Vă rugăm să revizuiți sarcinile și să le reactivați pe cele pe care doriți să le utilizați în continuare.

en: Forced timeouts occurred:
ro_RO: Expirări timp forțate apărute:

en: Found in
ro_RO: Găsit în

en: Free
ro_RO: Gratuit

en: Free Plan
ro_RO: Plan Gratuit

en: Frequency
ro_RO: Frecvență

en: Frequency:
ro_RO: Frecvență:

[ctx: Friendly date and time format (e.g. December 10, 2025 3:45 PM)]
en: F j, Y g:i A
ro_RO: j F Y, H:i

[ctx: Friendly date format (e.g. December 10, 2025)]
en: F j, Y
ro_RO: j F, Y

en: From
ro_RO: De la

en: Full
ro_RO: Complet

en: General cleanup
ro_RO: Curățare generală

en: Generated on:
ro_RO: Generat la:

en: Get expert assistance and early access to new features.
ro_RO: Obțineți asistență de specialitate și acces timpuriu la funcții noi.

en: Get help with technical issues, billing ...
ro_RO: Obțineți ajutor cu probleme tehnice, facturare ...

en: Get started by creating your first automated cleaning task.
ro_RO: Începeți prin crearea primei sarcini automate de curățare.

en: Get the full version 4
ro_RO: Obține versiunea 4 completă

en: Go to automation
ro_RO: Mergi la automatizare

en: Go to settings
ro_RO: Mergi la setări

en: Go to settings to activate license
ro_RO: Mergi la setări pentru a activa licența

en: Has action
ro_RO: Are acțiune

en: Help
ro_RO: Ajutor

en: Here are the results of your data import
ro_RO: Aici sunt rezultatele importului dumneavoastră de date

en: Hide all
ro_RO: Ascunde tot

en: Hide filters
ro_RO: Ascunde filtre

en: Hide scan process details
ro_RO: Ascunde detalii proces scanare

en: Hide/show tabs
ro_RO: Ascunde/arată tab-uri

en: Home URL
ro_RO: URL Acasă

en: How to get to the full version - 50% OFF forever
ro_RO: Cum să obțineți versiunea completă - 50% REDUCERE pentru totdeauna

en: I already did
ro_RO: Am făcut-o deja

en: If disabled, dangerous actions (like delete and empty) will be executed immediately after you click on the corresponding clean button, without showing a confirmation modal. This could lead to accidental data loss, as you won't have the chance to review your action. We recommend keeping this enabled for safety reasons.
ro_RO: Dacă este dezactivat, acțiunile periculoase (precum ștergerea și golirea) vor fi executate imediat după ce faceți clic pe butonul de curățare corespunzător, fără a arăta o fereastră modală de confirmare. Acest lucru ar putea duce la pierderea accidentală de date, deoarece nu veți avea șansa să revizuiți acțiunea dumneavoastră. Recomandăm să păstrați această opțiune activată din motive de siguranță.

en: If enabled, the plugin will list every table in your database, including those with invalid prefix, typically belonging to other WordPress installations or unrelated projects. If you're unsure, keep this option disabled.
ro_RO: Dacă este activat, modulul va lista fiecare tabel din baza de date, inclusiv cele cu prefix invalid, aparținând de obicei altor instalări WordPress sau proiecte nelegate. Dacă nu sunteți sigur, păstrați această opțiune dezactivată.

en: If enabled, the plugin will prevent taking dangerous actions (like delete) on items that belong to WordPress core, in order to prevent breaking the site. We recommend keeping this enabled for safety reasons.
ro_RO: Dacă este activat, modulul va preveni efectuarea de acțiuni periculoase (precum ștergerea) pe elemente care aparțin nucleului WordPress, pentru a preveni stricarea site-ului. Recomandăm să păstrați această opțiune activată din motive de siguranță.

en: If enabled, the plugin will run a daily task to analyze your database and tables locally, so you can view relevant statistics in the plugin dashboard.
ro_RO: Dacă este activat, modulul va rula o sarcină zilnică pentru a analiza baza de date și tabelele local, astfel încât să puteți vizualiza statistici relevante în panoul modulului.

en: If enabled, the plugin will track the activity of your plugins/themes when they get activated, deactivated or uninstalled. Providing a complete history of your addons activity.
ro_RO: Dacă este activat, modulul va urmări activitatea modulelor/temelor dumneavoastră când sunt activate, dezactivate sau dezinstalate. Oferind un istoric complet al activității suplimentelor.

en: If you disable this, all cleanup actions (like delete and empty) will be executed immediately after you click on the clean button, without showing a confirmation modal. This could lead to accidental data loss, as you won't have the chance to review your action. Are you sure?
ro_RO: Dacă dezactivezi această opțiune, toate acțiunile de curățare (cum ar fi ștergerea și golirea) vor fi executate imediat după ce faci clic pe butonul de curățare, fără a afișa o fereastră modală de confirmare. Acest lucru ar putea duce la pierderea accidentală de date, deoarece nu vei avea ocazia să-ți revizuiești acțiunea. Ești sigur?

en: If you disable this, you will be able to take actions (like delete) on items that belong to WordPress core. This could break your site. Are you sure?
ro_RO: Dacă dezactivați aceasta, veți putea efectua acțiuni (precum ștergerea) pe elemente care aparțin nucleului WordPress. Acest lucru ar putea strica site-ul dumneavoastră. Sunteți sigur?

en: If you need more activations, you can upgrade by paying the difference between plans.
ro_RO: Dacă aveți nevoie de mai multe activări, puteți face actualizare plătind diferența dintre planuri.

en: Import Keep Last
ro_RO: Importă Păstrează Ultimele

en: Import all your automation tasks and schedules.
ro_RO: Importați toate sarcinile și programele de automatizare.

en: Import completed
ro_RO: Import finalizat

en: Import data from previous version
ro_RO: Importă date din versiunea anterioară

en: Import manual corrections
ro_RO: Importă corecții manuale

en: Import tasks
ro_RO: Importă sarcini

en: Import your custom manual corrections you made in the previous version
ro_RO: Importați corecțiile manuale personalizate pe care le-ați făcut în versiunea anterioară

en: In
ro_RO: În

en: In premium
ro_RO: În premium

en: Inactive
ro_RO: Inactiv

en: Inactive plugins
ro_RO: Module inactive

en: Indexes
ro_RO: Indecși

en: Indicates whether a transient is autoloaded or not. Values to autoload are: yes, on, auto, auto-on. Values to not autoload are: no, off, auto-off
ro_RO: Indică dacă un element tranzitoriu este încărcat automat sau nu. Valorile pentru încărcare automată sunt: yes, on, auto, auto-on. Valorile pentru a nu încărca automat sunt: no, off, auto-off

en: Indicates whether an option is autoloaded or not. Values to autoload are: yes, on, auto, auto-on. Values to not autoload are: no, off, auto-off
ro_RO: Indică dacă o opțiune este încărcată automat sau nu. Valorile pentru încărcare automată sunt: yes, on, auto, auto-on. Valorile pentru a nu încărca automat sunt: no, off, auto-off

en: Indicates whether an transient is autoloaded or not. Values to autoload are: yes, on, auto, auto-on. Values to not autoload are: no, off, auto-off
ro_RO: Indică dacă un element tranzitoriu este încărcat automat sau nu. Valorile pentru încărcare automată sunt: yes, on, auto, auto-on. Valorile pentru a nu încărca automat sunt: no, off, auto-off

en: Individual or multiple table selection
ro_RO: Selecție tabel individual sau multiplu

en: Info & logs
ro_RO: Info & jurnale

en: Info: the remote scan is taking more than expected!
ro_RO: Info: scanarea la distanță durează mai mult decât se aștepta!

en: Inspect revisions, unused post meta, and other items with full context prior to deletion.
ro_RO: Inspectați reviziile, meta datele articolelor neutilizate și alte elemente cu context complet înainte de ștergere.

en: Installed
ro_RO: Instalat

en: Installed on
ro_RO: Instalat pe

en: Interval (secs)
ro_RO: Interval (secunde)

en: Invalid credit code. Please check and try again.
ro_RO: Cod de credit invalid. Te rog verifică și încearcă din nou.

en: Invalid item ID
ro_RO: ID element invalid

en: Invalid license key.
ro_RO: Cheie de licență nevalidă.

en: Invalid or empty system information
ro_RO: Informații de sistem invalide sau goale

en: Invalid prefix
ro_RO: Prefix invalid

en: Invalid table prefix!
ro_RO: Prefix tabel invalid!

en: Item name mismatch
ro_RO: Nepotrivire nume element

en: Items
ro_RO: Elemente

en: Items below are duplicate post meta entries. You can safely delete them, as the original entries will be preserved automatically.
ro_RO: Elementele de mai jos sunt intrări meta date articole duplicate. Le puteți șterge în siguranță, deoarece intrările originale vor fi păstrate automat.

en: Items below are duplicate user meta entries. You can safely delete them, as the original entries will be preserved automatically.
ro_RO: Elementele de mai jos sunt intrări meta date utilizator duplicate. Le puteți șterge în siguranță, deoarece intrările originale vor fi păstrate automat.

en: Items below are non-public post types with a high number of posts. Only delete them if you are sure they are safe to remove.
ro_RO: Elementele de mai jos sunt tipuri de articole non-publice cu un număr mare de articole. Ștergeți-le doar dacă sunteți sigur că pot fi înlăturate în siguranță.

en: Items below are unused post meta (linked to missing posts). You can safely delete them.
ro_RO: Elementele de mai jos sunt meta date articole neutilizate (legate de articole lipsă). Le puteți șterge în siguranță.

en: Items below are unused user meta (linked to missing users). You can safely delete them.
ro_RO: Elementele de mai jos sunt meta date utilizator neutilizate (legate de utilizatori lipsă). Le puteți șterge în siguranță.

en: Items below exceed 150KB, which is considered large! Please review them.
ro_RO: Elementele de mai jos depășesc 150KB, ceea ce este considerat mare! Vă rugăm să le revizuiți.

en: Items below have invalid prefixes, indicating they likely originate from other WordPress installations or unrelated projects.
ro_RO: Elementele de mai jos au prefixe invalide, indicând că provin probabil din alte instalări WordPress sau proiecte nelegate.

en: Items below have not been scanned yet. Click the button above to scan them and identify their associated plugin or theme.
ro_RO: Elementele de mai jos nu au fost încă scanate. Faceți clic pe butonul de mai sus pentru a le scana și a identifica modulul sau tema asociată.

en: Items below seem to be orphaned. However, please ensure you only delete entries you are certain are safe to remove.
ro_RO: Elementele de mai jos par a fi orfane. Cu toate acestea, vă rugăm să vă asigurați că ștergeți doar intrările pe care sunteți sigur că le puteți elimina în siguranță.

en: Items per page
ro_RO: Elemente pe pagină

en: Items to clean
ro_RO: Elemente de curățat

en: Items to clean:
ro_RO: Elemente de curățat:

en: Items to scan
ro_RO: Elemente de scanat

en: Items will not be assigned to any plugin/theme and will be marked as 'not scanned'
ro_RO: Elementele nu vor fi atribuite niciunui modul/temă și vor fi marcate ca „nescanate”

en: Keep Last
ro_RO: Păstrează ultimele

en: Keep data from the last X days from being displayed or cleaned. The plugin will only show and clean data older than the number of days or items you specify.
ro_RO: Împiedică afișarea sau curățarea datelor din ultimele X zile. Modulul va afișa și curăța doar datele mai vechi decât numărul de zile sau elementele pe care le specificați.

en: Keep last
ro_RO: Păstrează ultimele

en: Keep the last N items per post or entity and delete the rest.
ro_RO: Păstrează ultimele N elemente pe articol sau entitate și șterge restul.

en: Keep the last X items for each parent (e.g., the last 5 revisions per post). If an item has no parent, keep the last X items globally.
ro_RO: Păstrează ultimele X elemente pentru fiecare părinte (ex: ultimele 5 revizii per articol). Dacă un element nu are părinte, păstrează ultimele X elemente global.

en: Keep the latest items per day and delete older ones.
ro_RO: Păstrează cele mai recente elemente pe zi și șterge-le pe cele mai vechi.

en: Known plugins using this item
ro_RO: Module cunoscute care folosesc acest element

en: Known themes using this item
ro_RO: Teme cunoscute care folosesc acest element

en: Language
ro_RO: Limbă

en: Last 30 days
ro_RO: Ultimele 30 de zile

en: Last 7 days
ro_RO: Ultimele 7 zile

en: Last 90 days
ro_RO: Ultimele 90 de zile

en: Last analytics execution failed on:
ro_RO: Ultima execuție a analizelor a eșuat pe:

en: Last analytics execution was successful on:
ro_RO: Ultima execuție a analizelor a reușit pe:

en: Last failed addons activity execution
ro_RO: Ultima execuție de activitate module suplimentare eșuată

en: Last failed analytics execution
ro_RO: Ultima execuție de analize eșuată

en: Last info refresh:
ro_RO: Ultima reîmprospătare a informațiilor:

en: Last run:
ro_RO: Ultima rulare:

en: Last successful addons activity execution
ro_RO: Ultima execuție de activitate module suplimentare reușită

en: Last successful analytics execution
ro_RO: Ultima execuție de analize reușită

en: Learn more about Premium features
ro_RO: Aflați mai multe despre funcțiile Premium

en: Left sidebar menu
ro_RO: Meniu bară laterală stânga

en: Less accurate
ro_RO: Mai puțin precis

en: License
ro_RO: Licență

en: License activated successfully.
ro_RO: Licența a fost activată cu succes.

en: License check completed.
ro_RO: Verificarea licenței a fost finalizată.

en: License deactivated successfully.
ro_RO: Licența a fost dezactivată cu succes.

[ctx: License expiration date format (e.g. December 10, 2025)]
en: F j, Y
ro_RO: j F, Y

en: License expiry/renewal
ro_RO: Expirare/reînnoire licență

en: License key
ro_RO: Cheie de licență

en: License plan
ro_RO: Plan licență

en: License status
ro_RO: Stare licență

en: Lifetime
ro_RO: Pe viață

en: Limited
ro_RO: Limitat

en: Loading ...
ro_RO: Se încarcă ...

en: Loading data...
ro_RO: Se încarcă datele...

en: Loading settings...
ro_RO: Se încarcă setările...

en: Local & remote scan
ro_RO: Scanare locală & la distanță

en: Local scan
ro_RO: Scanare locală

en: Local scan only
ro_RO: Doar scanare locală

en: Local time
ro_RO: Ora locală

en: Log ID
ro_RO: ID Jurnal

en: Log date (UTC)
ro_RO: Dată jurnal (UTC)

en: Lost space
ro_RO: Spațiu pierdut

en: Manage and deeply clean Tables, Options, Post Meta, User Meta, Transients, and Cron Jobs.
ro_RO: Gestionați și curățați în profunzime Tabele, Opțiuni, Meta Date Articole, Meta Date Utilizator, Tranzitorii și Sarcini Cron.

en: Manage your license from this section.
ro_RO: Gestionați licența din această secțiune.

en: Manual corrections
ro_RO: Corecții manuale

en: Many Premium Features
ro_RO: Multe funcții Premium

en: Max execution time
ro_RO: Timp maxim de execuție

en: Max retries reached
ro_RO: Număr maxim de reîncercări atins

en: Maybe Later
ro_RO: Poate mai târziu

en: Memory Limit
ro_RO: Limită memorie

en: Memory limit
ro_RO: Limită memorie

en: Menu placement
ro_RO: Plasare meniu

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Meta / relations
ro_RO: Meta / relații

en: Meta key
ro_RO: Cheie meta

en: Meta value
ro_RO: Valoare meta

en: Monitor per-table size and row count trends to spot issues early.
ro_RO: Monitorizați tendințele de mărime și număr de rânduri pe tabel pentru a depista problemele din timp.

en: Monthly
ro_RO: Lunar

en: More accurate
ro_RO: Mai precis

en: More info
ro_RO: Mai multe info

en: Multisite support
ro_RO: Suport Multisite

en: Multisite: filter by site
ro_RO: Multisite: filtrare după site

en: Must-use plugins
ro_RO: Module obligatorii (Must-use)

en: My account
ro_RO: Contul meu

en: MySQL version
ro_RO: Versiune MySQL

en: Name
ro_RO: Nume

en: Name & start date are required
ro_RO: Numele și data de început sunt obligatorii

en: Name not found!
ro_RO: Numele nu a fost găsit!

en: Name:
ro_RO: Nume:

en: Native WP functions
ro_RO: Funcții WP native

en: Network active plugins
ro_RO: Module active în rețea

en: Network admin menu
ro_RO: Meniu administrare rețea

en: Never expires
ro_RO: Nu expiră niciodată

en: New automated task
ro_RO: Sarcină automatizată nouă

en: Next run
ro_RO: Următoarea rulare

en: Next run:
ro_RO: Următoarea rulare:

en: No
ro_RO: Nu

en: No action selected!
ro_RO: Nicio acțiune selectată!

en: No activity found for the applied filters. Try different filters.
ro_RO: Nu a fost găsită nicio activitate pentru filtrele aplicate. Încercați filtre diferite.

en: No activity found!
ro_RO: Nu a fost găsită nicio activitate!

en: No columns found.
ro_RO: Nu s-au găsit coloane.

en: No create statement available.
ro_RO: Nu este disponibilă nicio instrucțiune de creare.

en: No credits found associated with your license.
ro_RO: Nu s-au găsit recunoștințe asociate cu licența dumneavoastră.

en: No credits found for your Pro license. Please buy or redeem credits to use the remote scan feature.
ro_RO: Nu s-au găsit recunoștințe pentru licența ta Pro. Te rog să cumperi sau să valorifici recunoștințe pentru a folosi funcționalitatea de scanare la distanță.

en: No data available
ro_RO: Nu există date disponibile

en: No data available!
ro_RO: Nu există date disponibile!

en: No data found
ro_RO: Nu s-au găsit date

en: No data found.
ro_RO: Nu s-au găsit date.

en: No data to import. You can uninstall the previous version(s)
ro_RO: Nu există date de importat. Puteți dezinstala versiunea/versiunile anterioare

en: No events recorded
ro_RO: Niciun eveniment înregistrat

en: No indexes found.
ro_RO: Nu s-au găsit indecși.

en: No items are kept with this configuration.
ro_RO: Niciun element nu este păstrat cu această configurație.

en: No items selected!
ro_RO: Niciun element selectat!

en: No license key found to check.
ro_RO: Nu a fost găsită nicio cheie de licență pentru verificare.

en: No operations selected yet
ro_RO: Nicio operațiune selectată încă

en: No remote scan credits available. Buy or redeem credits to use remote scan.
ro_RO: Nu sunt disponibile credite pentru scanare la distanță. Cumpără sau răscumpără credite pentru a utiliza scanarea la distanță.

en: No status data available.
ro_RO: Nu sunt disponibile date de stare.

en: No structure data available.
ro_RO: Nu sunt disponibile date de structură.

en: No tables match your search.
ro_RO: Niciun tabel nu corespunde căutării.

en: No tasks found!
ro_RO: Nicio sarcină găsită!

en: No, not good enough
ro_RO: Nu, nu e destul de bun

en: Not installed
ro_RO: Neinstalat

en: Not scanned
ro_RO: Nescanat

en: Not scanned yet!
ro_RO: Încă nu a fost scanat!

en: Not supported
ro_RO: Nesuportat

en: Not supported!
ro_RO: Nesuportat!

en: Note:
ro_RO: Notă:

en: Note: Analytics data is refreshed every 24 hours.
ro_RO: Notă: Datele analitice sunt actualizate la fiecare 24 de ore.

en: Object ID
ro_RO: ID Obiect

en: Ok, you deserved it
ro_RO: Ok, ați meritat-o

en: Once
ro_RO: O dată

en: Once cleaned, this action cannot be undone!
ro_RO: Odată curățat, această acțiune nu poate fi anulată!

en: Once daily
ro_RO: O dată pe zi

en: Once deleted, this action cannot be undone!
ro_RO: Odată șters, această acțiune nu poate fi anulată!

en: Once emptied, this action cannot be undone!
ro_RO: Odată golit, această acțiune nu poate fi anulată!

en: Once hourly
ro_RO: O dată pe oră

en: Once monthly
ro_RO: O dată pe lună

en: Once weekly
ro_RO: O dată pe săptămână

en: Once you activate, deactivate or uninstall addons, they will appear here.
ro_RO: Odată ce activați, dezactivați sau dezinstalați suplimente, acestea vor apărea aici.

en: Optimize
ro_RO: Optimizează

en: Optimize tables
ro_RO: Optimizează tabele

en: Option name
ro_RO: Nume opțiune

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Orphan
ro_RO: Orfan

en: Orphan logs
ro_RO: Jurnale orfane

en: Orphans
ro_RO: Orfani

en: Other settings
ro_RO: Alte setări

en: Other settings to configure the plugin behavior.
ro_RO: Alte setări pentru a configura comportamentul modulului.

en: Override manual corrections?
ro_RO: Suprascrie corecțiile manuale?

en: Overview
ro_RO: Prezentare generală

en: PHP version
ro_RO: Versiune PHP

en: Parent theme
ro_RO: Temă părinte

en: Partial match
ro_RO: Potrivire parțială

en: Partial match scan
ro_RO: Scanare potrivire parțială

en: Partially successful
ro_RO: Parțial reușit

en: Paused
ro_RO: Pauză

en: Paused Tasks
ro_RO: Sarcini în pauză

en: Performance settings
ro_RO: Setări de performanță

en: Pingbacks
ro_RO: Pingback-uri

en: Places the plugin menu on the left side of your WP Admin
ro_RO: Plasează meniul modulului în partea stângă a administrării WP

en: Places the plugin menu on the left side of your WP Network Admin.
ro_RO: Plasează meniul modulului în partea stângă a administrării rețelei WP.

en: Places the plugin menu under the WP Tools menu
ro_RO: Plasează meniul modulului sub meniul Unelte WP

en: Please activate your license key to receive plugin updates.
ro_RO: Vă rugăm să activați cheia de licență pentru a primi actualizări ale modulului.

en: Please activate your plugin license first to perform a remote scan.
ro_RO: Te rog să activezi mai întâi licența modulului tău pentru a efectua o scanare la distanță.

en: Please enter a credit code.
ro_RO: Te rog să introduci un cod de recunoștințe.

en: Please enter a valid number
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un număr valid

en: Please select a table!
ro_RO: Vă rugăm să selectați un tabel!

en: Please select an action to apply!
ro_RO: Vă rugăm să selectați o acțiune de aplicat!

en: Please select at least one item to apply the action!
ro_RO: Vă rugăm să selectați cel puțin un element pentru a aplica acțiunea!

en: Please select valid start and end dates.
ro_RO: Vă rugăm să selectați date de început și sfârșit valide.

en: Please upgrade WordPress to %s or higher to use the plugin without issues.
ro_RO: Vă rugăm să actualizați WordPress la versiunea %s sau mai recentă pentru a utiliza modulul fără probleme.

en: Please upgrade your PHP to %s or higher to use the plugin without issues.
ro_RO: Vă rugăm să actualizați PHP la versiunea %s sau mai recentă pentru a utiliza modulul fără probleme.

en: Plugin
ro_RO: Modul

en: Plugins cron jobs
ro_RO: Sarcini cron module

en: Plugins items
ro_RO: Elemente module

en: Plugins meta
ro_RO: Meta date module

en: Plugins options
ro_RO: Opțiuni module

en: Plugins post types
ro_RO: Tipuri de articole ale modulelor

en: Plugins tables
ro_RO: Tabele module

en: Plugins transients
ro_RO: Date tranzitorii module

en: Post ID
ro_RO: ID Articol

en: Post Max Size
ro_RO: Mărime maximă articol

en: Post meta
ro_RO: Meta date articole

en: Post type
ro_RO: Tip de articol

en: Post type:
ro_RO: Tip de articol:

en: Post types
ro_RO: Tipuri de articole

en: Posts
ro_RO: Articole

en: Posts count
ro_RO: Număr de articole

en: Posts count >
ro_RO: Număr de articole >

en: Pre-sale Question
ro_RO: Întrebare pre-vânzare

en: Prefix status
ro_RO: Stare prefix

en: Premium Features Selected
ro_RO: Funcții Premium selectate

en: Premium items (won't be cleaned)
ro_RO: Elemente premium (nu vor fi curățate)

en: Premium only
ro_RO: Doar Premium

en: Preparing items to scan
ro_RO: Pregătire elemente pentru scanare

en: Preparing local scan results
ro_RO: Pregătire rezultate scanare locală

en: Preserve items from the last X days from being cleaned.
ro_RO: Păstrează elementele din ultimele X zile pentru a nu fi curățate.

en: Preserve your -Keep Last- settings and configurations
ro_RO: Păstrați setările și configurațiile -Păstrează Ultimele-

en: Prevent taking action on WordPress items
ro_RO: Preveniți efectuarea de acțiuni pe elemente WordPress

en: Preview before you clean
ro_RO: Previzualizează înainte de a curăța

en: Primary key
ro_RO: Cheie primară

en: Priority Support
ro_RO: Suport prioritar

en: Priority email support
ro_RO: Suport prioritar prin email

en: Priority support
ro_RO: Suport prioritar

en: Pro - lifetime
ro_RO: Pro - pe viață

en: Pro-lifetime
ro_RO: Pro-pe viață

en: Proceed
ro_RO: Continuă

en: Processing ...
ro_RO: Se procesează ...

en: Processing, please wait...
ro_RO: Se procesează, vă rugăm să așteptați...

en: Property
ro_RO: Proprietate

en: Quick ranges
ro_RO: Intervale rapide

en: Quickly locate items to clean, optimize, or manage with preset filters.
ro_RO: Găsiți rapid elemente de curățat, optimizat sau gestionat cu filtre presetate.

en: Raw data
ro_RO: Date brute

en: Read more
ro_RO: Citește mai mult

en: Recommended
ro_RO: Recomandat

en: Redeem
ro_RO: Valorifică

en: Redeem credit code
ro_RO: Valorifică codul de recunoștințe

en: Redeeming...
ro_RO: Se valorifică...

en: Reduce CPU usage
ro_RO: Reduce utilizarea CPU

en: Refresh
ro_RO: Reîmprospătează

en: Refresh analytics
ro_RO: Reîmprospătează analizele

en: Refresh credits info
ro_RO: Reîmprospătați informațiile despre credite

en: Refresh data
ro_RO: Reîmprospătează datele

en: Refresh info
ro_RO: Reîmprospătează info

en: Refresh the statistics for the selected tables.
ro_RO: Reîmprospătează statisticile pentru tabelele selectate.

en: Refreshing ..
ro_RO: Se reîmprospătează ..

en: Refreshing...
ro_RO: Se reîmprospătează...

en: Regex scan (skipped)
ro_RO: Scanare Regex (omisă)

en: Remind me in a week
ro_RO: Amintește-mi peste o săptămână

en: Remind me later
ro_RO: Amintește-mi mai târziu

en: Remote Scan Credits
ro_RO: Credite pentru scanare la distanță

en: Remote Scan Credits:
ro_RO: Credite pentru scanare la distanță:

en: Remote SmartScan™
ro_RO: SmartScan™ la distanță

en: Remote scan
ro_RO: Scanare la distanță

en: Remote scan credits
ro_RO: Credite scanare la distanță

en: Remote scan daily limit reached. Wait for reset or upgrade for higher limits.
ro_RO: Limita zilnică de scanare la distanță a fost atinsă. Așteaptă resetarea sau fă o actualizare pentru limite mai mari.

en: Repair
ro_RO: Repară

en: Repair a possibly corrupted table (for certain storage engines only).
ro_RO: Repară un tabel posibil corupt (doar pentru anumite motoare de stocare).

en: Repair tables
ro_RO: Repară tabele

en: Request failed
ro_RO: Cerere eșuată

en: Requesting remote scan
ro_RO: Solicitare scanare la distanță

en: Reset filters
ro_RO: Resetează filtre

en: Retention by count
ro_RO: Retenție după număr

en: Retention by date
ro_RO: Retenție după dată

en: Retry
ro_RO: Reîncearcă

en: Retry sending the request
ro_RO: Reîncercați trimiterea cererii

en: Retrying...
ro_RO: Se reîncearcă...

en: Revisions
ro_RO: Revizii

en: Revisions, Auto drafts, unused postmeta, unused usermeta, expired transients, and more.
ro_RO: Revizii, auto-ciorne, meta date articole neutilizate, meta date utilizator neutilizate, tranzitorii expirate și multe altele.

en: Rows
ro_RO: Rânduri

en: Run cleanup
ro_RO: Rulează curățarea

en: Run selected cleanups
ro_RO: Rulează curățările selectate

en: Running now
ro_RO: Rulează acum

en: Runs in %s
ro_RO: Rulează în %s

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Save settings
ro_RO: Salvează setările

en: Saving...
ro_RO: Se salvează...

en: Scan
ro_RO: Scanează

en: Scan completed
ro_RO: Scanare finalizată

en: Scan details
ro_RO: Detalii scanare

en: Scan in progress
ro_RO: Scanare în curs

en: Scan max execution time
ro_RO: Timp maxim de execuție scanare

en: Scan options, tables, post meta, and more to identify their plugin/theme owners and detect orphans.
ro_RO: Scanați opțiuni, tabele, meta date articole și multe altele pentru a identifica proprietarii lor (module/teme) și a detecta orfanii.

en: Scan progress
ro_RO: Progres scanare

en: Scan settings
ro_RO: Setări scanare

en: Scan started
ro_RO: Scanare începută

en: Scan stopped
ro_RO: Scanare oprită

en: Scan timeout occurred!
ro_RO: A apărut o expirare a timpului de scanare!

en: Scan type
ro_RO: Tip scanare

en: Scheduled at (UTC)
ro_RO: Programat la (UTC)

en: Search and filter activities
ro_RO: Căutați și filtrați activitățile

en: Search for
ro_RO: Caută după

en: Search in
ro_RO: Caută în

en: Search...
ro_RO: Caută...

en: Security check failed! Invalid nonce.
ro_RO: Verificarea de securitate a eșuat! Nonce nevalid.

en: See exactly tables added/deleted
ro_RO: Vezi exact tabelele adăugate/șterse

en: See what was cleaned and when
ro_RO: Vedeți ce a fost curățat și când

en: See when an addon was activated or removed
ro_RO: Vedeți când un supliment a fost activat sau eliminat

en: See when plugins are activated, deactivated, or uninstalled, then filter the timeline.
ro_RO: Vedeți când modulele sunt activate, dezactivate sau dezinstalate, apoi filtrați cronologia.

en: Select All
ro_RO: Selectează tot

en: Select a plugin
ro_RO: Selectați un modul

en: Select a theme
ro_RO: Selectați o temă

en: Select actions to do
ro_RO: Selectați acțiuni de făcut

en: Select items to clean
ro_RO: Selectați elementele de curățat

en: Select items…
ro_RO: Selectați elemente…

en: Select one or more tables to view analytics.
ro_RO: Selectați unul sau mai multe tabele pentru a vizualiza analizele.

en: Select tables ...
ro_RO: Selectați tabele ...

en: Select the items you want to import or actions to perform
ro_RO: Selectați elementele pe care doriți să le importați sau acțiunile de efectuat

en: Select the scan configuration
ro_RO: Selectați configurația scanării

en: Select where to display the plugin menu.
ro_RO: Selectați unde să afișați meniul modulului.

en: Select which tabs to hide or show in the plugin menu.
ro_RO: Selectați ce tab-uri să ascundeți sau să arătați în meniul modulului.

en: Selected
ro_RO: Selectat

en: Send this correction anonymously to the plugin server?
ro_RO: Trimiteți această corecție anonim către serverul modulului?

en: Server is under maintenance. Please retry again after few minutes
ro_RO: Serverul este în mentenanță. Vă rugăm să reîncercați după câteva minute

en: Set autoload to No
ro_RO: Setați autoload pe Nu

en: Set autoload to Yes
ro_RO: Setați autoload pe Da

en: Setting autoload to No can improve the performance of your website by reducing the number of options loaded on each page.
ro_RO: Setarea autoload pe Nu poate îmbunătăți performanța site-ului dvs. reducând numărul de opțiuni încărcate pe fiecare pagină.

en: Setting autoload to No can improve the performance of your website by reducing the number of transients loaded on each page.
ro_RO: Setarea autoload pe Nu poate îmbunătăți performanța site-ului dvs. reducând numărul de elemente tranzitorii încărcate pe fiecare pagină.

en: Setting autoload to Yes can decrease the performance of your website if you have a lot of options set to autoload.
ro_RO: Setarea autoload pe Da poate scădea performanța site-ului dvs. dacă aveți multe opțiuni setate pe autoload.

en: Setting autoload to Yes can decrease the performance of your website if you have a lot of transients set to autoload.
ro_RO: Setarea autoload pe Da poate scădea performanța site-ului dvs. dacă aveți multe elemente tranzitorii setate pe autoload.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Show all
ro_RO: Arată tot

en: Show balance
ro_RO: Arată sold

en: Show filters
ro_RO: Arată filtre

en: Show formatted value
ro_RO: Arată valoarea formatată

en: Show manual corrections only
ro_RO: Arată doar corecțiile manuale

en: Show original value
ro_RO: Arată valoarea originală

en: Show tables with invalid prefix
ro_RO: Arată tabele cu prefix invalid

en: Site URL
ro_RO: URL Site

en: Site inactive
ro_RO: Site inactiv

en: Sites
ro_RO: Site-uri

en: Size
ro_RO: Mărime

en: Size big than
ro_RO: Mărime mai mare decât

en: Skip the queue and get help from the developers faster.
ro_RO: Săriți peste coadă și primiți ajutor de la dezvoltatori mai rapid.

en: Some cron jobs were deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Unele lucrări cron au fost șterse cu succes; altele au fost omise deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: Some items were updated successfully; others were skipped because they belong to WordPress core or Advanced Database Cleaner plugin and cannot be categorized manually.
ro_RO: Unele elemente au fost actualizate cu succes; altele au fost omise deoarece aparțin nucleului WordPress sau modulului Advanced Database Cleaner și nu pot fi categorizate manual.

en: Some options were deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Unele opțiuni au fost șterse cu succes; altele au fost omise deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: Some options were updated successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Unele opțiuni au fost actualizate cu succes; altele au fost omise deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: Some post meta was deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Unele metadate de articol au fost șterse cu succes; altele au fost omise deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: Some post types were purged successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Unele tipuri de articole au fost curățate cu succes; altele au fost omise deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: Some tables were deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Unele tabele au fost șterse cu succes; altele au fost omise deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: Some tables were emptied successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Unele tabele au fost golite cu succes; altele au fost omise deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: Some transients were deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Unii tranzienți au fost șterși cu succes; alții au fost omisi deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejați.

en: Some transients were updated successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Unii tranzienți au fost actualizați cu succes; alții au fost omisi deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejați.

en: Some user meta was deleted successfully; others were skipped because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Unele metadate de utilizator au fost șterse cu succes; altele au fost omise deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: Spam comments
ro_RO: Comentarii spam

en: Specifies the duration (in milliseconds) for which the plugin can utilize the CPU before pausing. Try decreasing this value if you notice performance issues during scans, especially on shared hosting environments.
ro_RO: Specifică durata (în milisecunde) pentru care modulul poate utiliza CPU înainte de a face pauză. Încercați să reduceți această valoare dacă observați probleme de performanță în timpul scanărilor, în special pe medii de găzduire partajată.

en: Specifies the duration (in milliseconds) for which the plugin pauses to allow other processes to utilize the CPU. Try increasing this value if you notice performance issues during scans, especially on shared hosting environments.
ro_RO: Specifică durata (în milisecunde) pentru care modulul face pauză pentru a permite altor procese să utilizeze CPU. Încercați să măriți această valoare dacă observați probleme de performanță în timpul scanărilor, în special pe medii de găzduire partajată.

en: Specifies the maximum execution time for scan operations in seconds. Adjusting this value can help prevent long-running scans from causing timeout issues. Default is 0, which means the plugin will decide the best value.
ro_RO: Specifică timpul maxim de execuție pentru operațiunile de scanare în secunde. Ajustarea acestei valori poate ajuta la prevenirea problemelor de expirare a timpului cauzate de scanările lungi. Implicit este 0, ceea ce înseamnă că modulul va decide cea mai bună valoare.

en: Specifies the number of lines to process in each batch when reading files. Adjusting this value can help optimize performance and memory usage.
ro_RO: Specifică numărul de linii de procesat în fiecare lot la citirea fișierelor. Ajustarea acestei valori poate ajuta la optimizarea performanței și utilizării memoriei.

en: Specifies the number of rows to process in each batch when reading database tables. Reducing this value can help optimize performance and memory usage when dealing with large tables.
ro_RO: Specifică numărul de rânduri de procesat în fiecare lot la citirea tabelelor bazei de date. Reducerea acestei valori poate ajuta la optimizarea performanței și a utilizării memoriei atunci când se lucrează cu tabele mari.

en: Specifies the size (in kilobytes) of the content chunk read from a file in each iteration. Reducing this value may help prevent memory issues when processing large files.
ro_RO: Specifică mărimea (în kiloocteți) a fragmentului de conținut citit dintr-un fișier în fiecare iterație. Reducerea acestei valori poate ajuta la prevenirea problemelor de memorie la procesarea fișierelor mari.

en: Standard plan
ro_RO: Plan Standard

en: Start a scan for cron jobs
ro_RO: Începe o scanare pentru sarcini cron

en: Start a scan for options
ro_RO: Începe o scanare pentru opțiuni

en: Start a scan for post meta
ro_RO: Începe o scanare pentru meta date articole

en: Start a scan for post types
ro_RO: Începe o scanare pentru tipuri de articole

en: Start a scan for tables
ro_RO: Începe o scanare pentru tabele

en: Start a scan for transients
ro_RO: Începe o scanare pentru tranzitorii

en: Start a scan for user meta
ro_RO: Începe o scanare pentru meta date utilizatori

en: Start date cannot be after end date.
ro_RO: Data de început nu poate fi după data de sfârșit.

en: Start date:
ro_RO: Dată început:

en: Start the scan
ro_RO: Începe scanarea

en: Start time
ro_RO: Oră de început

en: Starter plan
ro_RO: Plan Starter

en: Status
ro_RO: Stare

en: Step 1
ro_RO: Pasul 1

en: Step 2
ro_RO: Pasul 2

en: Step 3
ro_RO: Pasul 3

en: Step 4
ro_RO: Pasul 4

en: Stop the scan
ro_RO: Oprește scanarea

en: Stopping scan...
ro_RO: Oprire scanare...

en: Submenu under tools
ro_RO: Submeniu sub unelte

en: Submit your verified corrections to improve global scan accuracy.
ro_RO: Trimiteți corecțiile verificate pentru a îmbunătăți precizia scanării globale.

en: Success!
ro_RO: Succes!

en: Successful
ro_RO: Reușit

en: Successfully saved!
ro_RO: Salvat cu succes!

en: Summary
ro_RO: Rezumat

en: Support
ro_RO: Suport

en: Supported
ro_RO: Suportat

en: Synchronize balance
ro_RO: Sincronizează soldul

en: Synchronizing your balance...
ro_RO: Se sincronizează soldul dumneavoastră...

en: System info
ro_RO: Info sistem

en: Table Rows
ro_RO: Rânduri tabelă

en: Table Status
ro_RO: Stare tabelă

en: Table Structure
ro_RO: Structura tabelei

en: Table name
ro_RO: Nume tabel

en: Table size
ro_RO: Mărime tabel

en: Table status
ro_RO: Stare tabel

en: Table:
ro_RO: Tabelă:

en: Tables
ro_RO: Tabele

en: Tables added
ro_RO: Tabele adăugate

en: Tables added on:
ro_RO: Tabele adăugate pe:

en: Tables analytics
ro_RO: Analize tabele

en: Tables count
ro_RO: Număr tabele

en: Tables count chart
ro_RO: Grafic număr tabele

en: Tables deleted
ro_RO: Tabele șterse

en: Tables deleted on:
ro_RO: Tabele șterse pe:

en: Tables growth analytics
ro_RO: Analize creștere tabele

en: Tables size charts
ro_RO: Grafice mărime tabele

en: Target specific sub-sites when reviewing or cleaning data.
ro_RO: Țintiți sub-site-uri specifice când revizuiți sau curățați date.

en: Task name
ro_RO: Nume sarcină

en: Task to delete: %s
ro_RO: Sarcină de șters: %s

en: Term ID
ro_RO: ID Termen

en: Term order
ro_RO: Ordine termeni

en: Term taxonomy ID
ro_RO: ID taxonomie termen

en: The Free and old Pro versions can be uninstalled since you are using the newest Premium version
ro_RO: Versiunile Free și Pro vechi pot fi dezinstalate deoarece utilizați cea mai nouă versiune Premium

en: The Free version can be uninstalled since you are using the Premium version
ro_RO: Versiunea Free poate fi dezinstalată deoarece utilizați versiunea Premium

en: The InnoDB storage engine is not supported by your MySQL server. Conversion cannot be performed.
ro_RO: Motorul de stocare InnoDB nu este acceptat de serverul dumneavoastră MySQL. Conversia nu poate fi efectuată.

en: The Log file is not readable or does not exist.
ro_RO: Fișierul jurnal nu poate fi citit sau nu există.

en: The SQL statement used to create this table. Useful for documentation or recreating the table structure elsewhere.
ro_RO: Instrucțiunea SQL folosită pentru a crea această tabelă. Utilă pentru documentare sau recrearea structurii tabelei în altă parte.

en: The cron jobs below have no registered actions. Review and delete those that are obsolete.
ro_RO: Sarcinile cron de mai jos nu au acțiuni înregistrate. Revizuiți și ștergeți-le pe cele învechite.

en: The following operations are only available in the premium version and will not be cleaned:
ro_RO: Următoarele operațiuni sunt disponibile doar în versiunea premium și nu vor fi curățate:

en: The free version of Advanced DB Cleaner has been de-activated since the premium version is active.
ro_RO: Versiunea gratuită a Advanced DB Cleaner a fost dezactivată deoarece versiunea premium este activă.

en: The free version of Advanced DB Cleaner has been de-activated since the pro version is active.
ro_RO: Versiunea gratuită a Advanced DB Cleaner a fost dezactivată deoarece versiunea pro este activă.

en: The key you entered belongs to a bundle, please use the product specific license key.
ro_RO: Cheia introdusă aparține unui pachet, vă rugăm să folosiți cheia de licență specifică produsului.

en: The local scan results will be transmitted to a remote database to enhance the accuracy of results and provide more detailed information about the items. No sensitive data is sent.
ro_RO: Rezultatele scanării locale vor fi transmise către o bază de date la distanță pentru a îmbunătăți precizia rezultatelor și a oferi informații mai detaliate despre elemente. Nu sunt trimise date sensibile.

en: The log file cannot be loaded since its size exceeds the limit. You can access it directly via: %s
ro_RO: Fișierul jurnal nu poate fi încărcat deoarece dimensiunea sa depășește limita. Îl puteți accesa direct prin: %s

en: The most advanced Database Cleaner for WordPress. Clean database by deleting orphaned items such as old "revisions", "old drafts", optimize database, and more.
ro_RO: Cel mai avansat utilitar de curățare a bazei de date pentru WordPress. Curăță baza de date ștergând elementele orfane, cum ar fi „reviziile” vechi, „ciornele vechi”, optimizează baza de date și multe altele.

en: The old Pro version can be uninstalled since you are using the newest Premium version
ro_RO: Vechea versiune Pro poate fi dezinstalată deoarece utilizați cea mai nouă versiune Premium

en: The optimization reorganizes the physical storage of table data to reduce storage space and improve efficiency when accessing the table
ro_RO: Optimizarea reorganizează stocarea fizică a datelor tabelului pentru a reduce spațiul de stocare și a îmbunătăți eficiența la accesarea tabelului

en: The plugin or theme the item belongs to, determined after running a scan. If uncertain, an estimated likelihood (%) is shown, the higher the percentage, the more likely the item belongs to that plugin/theme.
ro_RO: Modulul sau tema căruia îi aparține elementul, determinat după rularea unei scanări. Dacă este incert, este afișată o probabilitate estimată (%), cu cât procentul este mai mare, cu atât este mai probabil ca elementul să aparțină acelui modul/temă.

en: The plugin will begin by scanning items against your local files, then it will anonymously send the scan results to a secure remote database for more accurate results.
ro_RO: Modulul va începe prin scanarea elementelor față de fișierele locale, apoi va trimite anonim rezultatele scanării către o bază de date securizată la distanță pentru rezultate mai precise.

en: The plugin will only scan your items against your local files; no data will be sent to the remote database.
ro_RO: Modulul va scana elementele doar față de fișierele locale; nicio dată nu va fi trimisă la baza de date la distanță.

en: The pro version of Advanced DB Cleaner has been de-activated since the newest premium version is active.
ro_RO: Versiunea pro a Advanced DB Cleaner a fost dezactivată deoarece cea mai nouă versiune premium este activă.

en: The remote database cannot scan such a large number of items. Contact the plugin developer for more information.
ro_RO: Baza de date la distanță nu poate scana un număr atât de mare de elemente. Contactați dezvoltatorul modulului pentru mai multe informații.

en: The remote scan is a powerful feature that enhances largely the accuracy of the scan results. Since it costs ongoing charges to maintain, it is not included in the lifetime plan. There are two ways to use it:
ro_RO: Scanarea la distanță este o funcționalitate puternică ce îmbunătățește în mare măsură acuratețea rezultatelor scanării. Deoarece implică costuri continue de întreținere, nu este inclusă în planul pe viață. Există două moduri de a o utiliza:

en: The remote server is being prepared for maintenance. Please try again later.
ro_RO: Serverul la distanță este pregătit pentru mentenanță. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: The remote server is under maintenance. Please try again later.
ro_RO: Serverul la distanță este în mentenanță. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: The retention by items is available in the premium version.
ro_RO: Retenția pe elemente este disponibilă în versiunea premium.

en: The scan allows the identification of the plugins or themes to which the items belong.
ro_RO: Scanarea permite identificarea modulelor sau temelor cărora le aparțin elementele.

en: The scan cannot start!
ro_RO: Scanarea nu poate începe!

en: The scan process identifies to which plugin/theme a table, option, or other element belongs. You can customize this process using the scan settings below.
ro_RO: Procesul de scanare identifică cărui modul/temă îi aparține un tabel, o opțiune sau alt element. Puteți personaliza acest proces folosind setările de scanare de mai jos.

en: The scan will attempt to find exact matches for items names in the previously collected files.
ro_RO: Scanarea va încerca să găsească potriviri exacte pentru numele elementelor în fișierele colectate anterior.

en: The scan will identify which plugins or themes your items are associated with
ro_RO: Scanarea va identifica cu ce module sau teme sunt asociate elementele dumneavoastră

en: The selected cron jobs could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Lucrările cron selectate nu au putut fi șterse deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: The selected items could not be edited because they belong to WordPress core or Advanced Database Cleaner plugin.
ro_RO: Elementele selectate nu au putut fi editate deoarece aparțin nucleului WordPress sau modulului Advanced Database Cleaner.

en: The selected options could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Opțiunile selectate nu au putut fi șterse deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: The selected options could not have their autoload edited because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Autoload-ul opțiunilor selectate nu a putut fi editat deoarece acestea aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: The selected post meta could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Metadatele de articol selectate nu au putut fi șterse deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: The selected post types could not be purged because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Tipurile de articole selectate nu au putut fi curățate deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: The selected tables could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Tabelele selectate nu au putut fi șterse deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: The selected tables could not be emptied because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Tabelele selectate nu au putut fi golite deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: The selected transients could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Tranzienții selectați nu au putut fi șterși deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejați.

en: The selected transients could not have their autoload edited because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Autoload-ul tranzienților selectați nu a putut fi editat deoarece aceștia aparțin nucleului WordPress și sunt protejați.

en: The selected user meta could not be deleted because they belong to WordPress core and are protected.
ro_RO: Metadatele de utilizator selectate nu au putut fi șterse deoarece aparțin nucleului WordPress și sunt protejate.

en: The server is scanning your items...
ro_RO: Serverul scanează elementele dumneavoastră...

en: The table could not be converted. Please try again later.
ro_RO: Tabela nu a putut fi convertită. Te rog să încerci din nou mai târziu.

en: The table is corrupted and cannot be accessed.
ro_RO: Tabelul este corupt și nu poate fi accesat.

en: Theme
ro_RO: Temă

en: Themes cron jobs
ro_RO: Sarcini cron teme

en: Themes items
ro_RO: Elemente teme

en: Themes meta
ro_RO: Meta date teme

en: Themes options
ro_RO: Opțiuni teme

en: Themes post types
ro_RO: Tipuri de articole ale temelor

en: Themes tables
ro_RO: Tabele teme

en: Themes transients
ro_RO: Date tranzitorii teme

en: There is an issue with your license. Please check your license status in the settings.
ro_RO: Există o problemă cu licența dumneavoastră. Vă rugăm să verificați starea licenței în setări.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
ro_RO: Aceasta pare a fi o cheie de licență nevalidă pentru %s.

en: This correction will be sent anonymously to our server
ro_RO: Această corecție va fi trimisă anonim către serverul nostru

en: This credit code has already been redeemed. Please close this pop-up and click the 'Refresh credits info' button to refresh your credit balance
ro_RO: Acest cod de credit a fost deja răscumpărat. Te rog să închizi această fereastră pop-up și să dai clic pe butonul 'Reîmprospătați informațiile despre credite' pentru a-ți reîmprospăta soldul de credite.

en: This method uses WordPress native functions for cleanup operations. This ensures compatibility with WordPress but may be slower. For example, when deleting trashed posts, this method will trigger all associated hooks and actions to delete related metadata, taxonomies, and other linked data, ensuring a thorough cleanup.
ro_RO: Această metodă utilizează funcții native WordPress pentru operațiunile de curățare. Aceasta asigură compatibilitatea cu WordPress, dar poate fi mai lentă. De exemplu, la ștergerea postărilor în coșul de gunoi, această metodă va declanșa toate hook-urile și acțiunile asociate pentru a șterge metadatele, taxonomiile și alte date legate, asigurând o curățare temeinică.

en: This method uses direct SQL queries for cleanup operations. This can be faster but may bypass some WordPress mechanisms. For example, when deleting trashed posts, this method will directly remove the posts from the database without triggering associated hooks and actions, which may leave related metadata, taxonomies, and other linked data intact and potentially lead to extra orphaned items.
ro_RO: Această metodă utilizează interogări SQL directe pentru operațiunile de curățare. Aceasta poate fi mai rapidă, dar poate ocoli unele mecanisme WordPress. De exemplu, la ștergerea postărilor în coșul de gunoi, această metodă va elimina direct postările din baza de date fără a declanșa hook-urile și acțiunile asociate, ceea ce poate lăsa metadatele, taxonomiile și alte date legate intacte și poate duce la elemente orfane suplimentare.

en: This module tracks plugin and theme activity, including activation, deactivation, and uninstallation, and provides a complete history for debugging and site analysis.
ro_RO: Acest modul urmărește activitatea modulelor și temelor, inclusiv activarea, dezactivarea și dezinstalarea, și oferă un istoric complet pentru depanare și analiza site-ului.

en: This table cannot be converted because it belongs to WordPress core and is protected.
ro_RO: Această tabelă nu poate fi convertită deoarece aparține nucleului WordPress și este protejată.

en: This table is currently being converted in the background. Please check back later.
ro_RO: Această tabelă este în curs de conversie în fundal. Te rog să revii mai târziu.

en: This will override any manual 'belongs to' corrections you have made. If you are unsure, leave this option disabled.
ro_RO: Aceasta va suprascrie orice corecții manuale „aparține de” pe care le-ați făcut. Dacă nu sunteți sigur, lăsați această opțiune dezactivată.

en: Timeouts occurred:
ro_RO: Expirări timp apărute:

en: Title
ro_RO: Titlu

en: To
ro_RO: Până la

en: To access it, we created a separate plugin version under an annual pricing model, bundled with the Remote Scan feature and upcoming AI and cloud capabilities. As a lifetime customer, you can benefit from a 50% discount on the first purchase and all renewals (discount available for a limited time).
ro_RO: Pentru a o accesa, am creat o versiune separată a modulului, sub un model de prețuri anual, care include funcționalitatea de scanare la distanță (Remote Scan) și viitoarele capabilități AI și cloud. Ca client pe viață, puteți beneficia de o reducere de 50% la prima achiziție și la toate reînnoirile (reducere disponibilă pentru o perioadă limitată).

en: To optimize
ro_RO: De optimizat

en: To repair
ro_RO: De reparat

en: Today's usage
ro_RO: Utilizarea de azi

en: Too many items to send due to your server limitation. Trimmed items:
ro_RO: Prea multe elemente de trimis din cauza limitării serverului. Elemente tăiate:

en: Total Tasks
ro_RO: Total sarcini

en: Total activities
ro_RO: Total activități

en: Total columns
ro_RO: Total coloane

en: Total credits used:
ro_RO: Total recunoștințe utilizate:

en: Total cron jobs
ro_RO: Total sarcini cron

en: Total disk space wasted by table overhead, which can be recovered by optimizing the table.
ro_RO: Spațiul total pe disc irosit de overhead-ul tabelului, care poate fi recuperat prin optimizarea tabelului.

en: Total forced timeouts:
ro_RO: Total expirări timp forțate:

en: Total options
ro_RO: Total opțiuni

en: Total post meta
ro_RO: Total meta date articole

en: Total post types
ro_RO: Total tipuri de articole

en: Total rows
ro_RO: Total rânduri

en: Total tables
ro_RO: Total tabele

en: Total timeouts:
ro_RO: Total expirări timp:

en: Total transients
ro_RO: Total tranzitorii

en: Total user meta
ro_RO: Total meta date utilizator

en: Track tables rows & columns changes
ro_RO: Urmăriți modificările rândurilor și coloanelor din tabele

en: Track total DB size and table count over time; drill into daily or monthly changes.
ro_RO: Urmăriți mărimea totală a BD și numărul de tabele în timp; aprofundați schimbările zilnice sau lunare.

en: Trackbacks
ro_RO: Trackback-uri

en: Transient name
ro_RO: Nume tranzitoriu

en: Transients
ro_RO: Tranzitorii

en: Transients below are expired. You can safely delete them.
ro_RO: Elementele tranzitorii de mai jos sunt expirate. Le puteți șterge în siguranță.

en: Transients with autoload enabled also increase the autoload size. Check the Transients tab as well.
ro_RO: Tranzitoriile cu autoload activat cresc de asemenea mărimea autoload. Verificați și fila Tranzitorii.

en: Trashed comments
ro_RO: Comentarii la gunoi

en: Trashed posts
ro_RO: Articole la gunoi

en: Try changing the filters or search term
ro_RO: Încercați să schimbați filtrele sau termenul de căutare

en: Tune scan depth and resource usage to fit your hosting limits.
ro_RO: Reglați adâncimea scanării și utilizarea resurselor pentru a se potrivi limitelor de găzduire.

en: Twice daily
ro_RO: De două ori pe zi

en: Type
ro_RO: Tip

en: Unapproved comments
ro_RO: Comentarii neaprobate

en: Unauthorized! Insufficient permissions.
ro_RO: Neautorizat! Permisiuni insuficiente.

en: Unauthorized! You should be logged in.
ro_RO: Neautorizat! Trebuie să fiți autentificat.

en: Uninstall
ro_RO: Dezinstalare

en: Uninstall old versions
ro_RO: Dezinstalați versiunile vechi

en: Uninstall previous versions?
ro_RO: Dezinstalați versiunile anterioare?

en: Unique
ro_RO: Unic

en: Unknown
ro_RO: Necunoscut

en: Unknown action
ro_RO: Acțiune necunoscută

en: Unknown error occurred!
ro_RO: A apărut o eroare necunoscută!

en: Unknown plan
ro_RO: Plan necunoscut

en: Unlimited
ro_RO: Nelimitat

en: Unlimited Automated Tasks
ro_RO: Sarcini automate nelimitate

en: Unlimited plan
ro_RO: Plan nelimitat

en: Unlock Addons Activity Timeline
ro_RO: Deblochează cronologia activității suplimentelor

en: Unlock Advanced Filters
ro_RO: Deblochează Filtre Avansate

en: Unlock Advanced Filters:
ro_RO: Deblochează Filtre Avansate:

en: Unlock Cleanup Events Log
ro_RO: Deblochează jurnal evenimente curățare

en: Unlock Database Analytics
ro_RO: Deblochează analizele bazei de date

en: Unlock Premium Automation
ro_RO: Deblochează automatizarea Premium

en: Unlock Tables Analytics
ro_RO: Deblochează analizele tabelelor

en: Unlock the Action Scheduler Cleanup
ro_RO: Deblochează curățarea Action Scheduler

en: Unselect All
ro_RO: Deselectează tot

en: Unselect all
ro_RO: Deselectează tot

en: Unused
ro_RO: Neutilizat

en: Unused comment meta
ro_RO: Meta date comentarii neutilizate

en: Unused commentmeta
ro_RO: Meta date comentarii neutilizate

en: Unused post meta
ro_RO: Meta date articole neutilizate

en: Unused postmeta
ro_RO: Meta date articole neutilizate

en: Unused relationships
ro_RO: Relații neutilizate

en: Unused term meta
ro_RO: Meta date termeni neutilizate

en: Unused termmeta
ro_RO: Meta date termeni neutilizate

en: Unused user meta
ro_RO: Meta date utilizator neutilizate

en: Unused usermeta
ro_RO: Meta date utilizator neutilizate

en: Up to 5 tasks
ro_RO: Până la 5 sarcini

en: Update balance
ro_RO: Actualizează soldul

en: Update task
ro_RO: Actualizează sarcină

en: Updated successfully!
ro_RO: Actualizat cu succes!

en: Updating balance...
ro_RO: Se actualizează soldul...

en: Upgrade Now
ro_RO: Actualizează acum

en: Upgrade my license
ro_RO: Actualizare licență

en: Upgrade now
ro_RO: Actualizare acum

en: Upgrade to Premium
ro_RO: Upgrade la Premium

en: Upgrade to Premium for the most accurate, safe database cleanup
ro_RO: Faceți actualizare la Premium pentru cea mai precisă și sigură curățare a bazei de date

en: Upgrade to Premium to scan the items below and identify which plugin or theme they belong to.
ro_RO: Faceți actualizare la Premium pentru a scana elementele de mai jos și a identifica cărui modul sau temă aparțin.

en: Upgrade to create unlimited tasks with advanced features.
ro_RO: Faceți upgrade pentru a crea sarcini nelimitate cu funcții avansate.

en: Upgrade to the Premium to access comprehensive database analytics.
ro_RO: Faceți upgrade la Premium pentru a accesa analize complete ale bazei de date.

en: Upgrade to the Premium to access comprehensive tables analytics.
ro_RO: Faceți upgrade la Premium pentru a accesa analize complete ale tabelelor.

en: Upgrade to the Premium to access detailed logs of your cleanup tasks.
ro_RO: Faceți upgrade la Premium pentru a accesa jurnale detaliate ale sarcinilor de curățare.

en: Upgrade to the Premium to access the addons activity timeline.
ro_RO: Faceți upgrade la Premium pentru a accesa cronologia activității suplimentelor.

en: Upgrade to the Premium to clean up old or unused Action Scheduler data.
ro_RO: Faceți actualizare la Premium pentru a curăța datele vechi sau neutilizate din Action Scheduler.

en: Upload Max Filesize
ro_RO: Mărime maximă fișier încărcat

en: Uploads folder is not writable. Check permissions.
ro_RO: Dosarul de încărcări nu este inscriptibil. Verificați permisiunile.

en: Use credits
ro_RO: Folosește recunoștințe

en: Use full CPU power
ro_RO: Utilizează puterea maximă CPU

en: User ID
ro_RO: ID Utilizator

en: User meta
ro_RO: Meta date utilizatori

en: Valid prefix
ro_RO: Prefix valid

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Value must be between %1$s and %2$s
ro_RO: Valoarea trebuie să fie între %1$s și %2$s

en: Value must be between %1$s and %2$s, or 0 for the default value.
ro_RO: Valoarea trebuie să fie între %1$s și %2$s, sau 0 pentru valoarea implicită.

en: Version
ro_RO: Versiune

en: View
ro_RO: Vezi

en: View charts by day or month
ro_RO: Vizualizați grafice pe zi sau lună

en: View detailed logs for every scheduled task you create.
ro_RO: Vizualizați jurnale detaliate pentru fiecare sarcină programată creată.

en: View documentation
ro_RO: Vezi documentația

en: Visibility
ro_RO: Vizibilitate

en: WP cron jobs
ro_RO: Sarcini cron WP

en: WP items
ro_RO: Elemente WP

en: WP meta
ro_RO: Meta date WP

en: WP options
ro_RO: Opțiuni WP

en: WP post types
ro_RO: Tipuri de articole WP

en: WP tables
ro_RO: Tabele WP

en: WP transients
ro_RO: Date tranzitorii WP

en: We couldn't verify your license. Please check that your license key is active for the current website.
ro_RO: Nu am putut verifica licența dumneavoastră. Vă rugăm să verificați dacă cheia de licență este activă pentru site-ul curent.

en: We have introduced a new Remote Scan feature, designed to detect orphaned database items with much higher accuracy. Because this feature requires ongoing infrastructure and maintenance costs, %1$sit is not included in the lifetime plan%2$s.
ro_RO: Am introdus o nouă funcționalitate de Scanare la Distanță, concepută pentru a detecta elementele orfane din baza de date cu o precizie mult mai mare. Deoarece această funcționalitate necesită costuri continue de infrastructură și întreținere, %1$snu este inclusă în planul pe viață%2$s.

en: Webserver
ro_RO: Server web

en: When enabled, the plugin automatically counts cleanable items and estimates the potential space savings. You can disable it for items with a large number of entries to improve performance.
ro_RO: Când este activat, modulul numără automat elementele ce pot fi curățate și estimează economiile potențiale de spațiu. Îl poți dezactiva pentru elementele cu un număr mare de intrări pentru a îmbunătăți performanța.

en: When enabled, the plugin will utilize the full CPU power during scans, which may lead to faster scan times but could impact server performance. Disabling this option will make the plugin use less CPU, potentially reducing performance impact on your server during scans.
ro_RO: Când este activat, modulul va utiliza puterea maximă CPU în timpul scanărilor, ceea ce poate duce la timpi de scanare mai rapizi, dar ar putea afecta performanța serverului. Dezactivarea acestei opțiuni va face ca modulul să utilizeze mai puțin CPU, reducând potențial impactul asupra performanței serverului în timpul scanărilor.

en: Where to find my credit codes?
ro_RO: Unde îmi găsesc codurile de recunoștințe?

en: Where to track my credits usage?
ro_RO: Unde pot urmări utilizarea creditelor mele?

en: Whether a post type is intended for use publicly either via the admin interface or by front-end users
ro_RO: Dacă un tip de articol este destinat utilizării publice, fie prin interfața de administrare, fie de către utilizatorii din frontend

en: Who uses this item?
ro_RO: Cine folosește acest element?

en: Will not be cleaned
ro_RO: Nu va fi curățat

en: WordPress core
ro_RO: Nucleu WordPress

en: WordPress file system API is not initialized.
ro_RO: API-ul sistemului de fișiere WordPress nu este inițializat.

en: Yes
ro_RO: Da

en: You are at position %d in the queue.
ro_RO: Sunteți la poziția %d în coadă.

en: You are now using the newest premium version of the plugin, would you like to import your data from the previous version?
ro_RO: Acum utilizați cea mai nouă versiune premium a modulului, doriți să importați datele din versiunea anterioară?

en: You are on the %s.
ro_RO: Sunteți pe %s.

en: You can edit the scan results to correctly associate items with their respective plugins or themes if you are certain of their belonging.
ro_RO: Puteți edita rezultatele scanării pentru a asocia corect elementele cu modulele sau temele respective dacă sunteți sigur de apartenența lor.

en: You can save:
ro_RO: Puteți economisi:

en: You can upgrade to the full Version 4, which includes the Remote Scan and Cloud features, available on an annual subscription.
ro_RO: Poți face actualizarea la Versiunea 4 completă, care include funcționalitățile de Scanare la Distanță și Cloud, disponibilă printr-un abonament anual.

en: You disabled this module. Please enable it in the settings to start recording addon activities.
ro_RO: Ați dezactivat acest modul. Vă rugăm să-l activați în setări pentru a începe înregistrarea activităților suplimentelor.

en: You disabled this module. Please enable it in the settings to track database changes.
ro_RO: Ați dezactivat acest modul. Vă rugăm să-l activați în setări pentru a urmări modificările bazei de date.

en: You don't have any tasks matching the selected filter.
ro_RO: Nu aveți sarcini care să corespundă filtrului selectat.

en: You don't have enough credits to send additional remote requests.
ro_RO: Nu aveți suficiente credite pentru a trimite cereri suplimentare la distanță.

en: You have %d remaining credits to use.
ro_RO: Aveți %d recunoștințe rămase de utilizat.

en: You have been using %s for more than 1 week. Would you mind taking a few seconds to give it a 5-star rating on WordPress? Thank you in advance :)
ro_RO: Folosiți %s de mai bine de o săptămână. Ați fi dispus să acordați câteva secunde pentru a oferi o evaluare de 5 stele pe WordPress? Vă mulțumim anticipat :)

en: You have been using the "Advanced DB Cleaner" for more than 1 week. Would you mind taking a few seconds to give it a 5-star rating on WordPress? Thank you in advance :)
ro_RO: Folosiți „Advanced DB Cleaner” de mai bine de o săptămână. Ați fi dispus să acordați câteva secunde pentru a oferi o evaluare de 5 stele pe WordPress? Vă mulțumim anticipat :)

en: You have chosen to submit your manual corrections to the plugin server. To change this, please navigate to the plugin settings page
ro_RO: Ați ales să trimiteți corecțiile manuale către serverul modulului. Pentru a schimba acest lucru, navigați la pagina de setări a modulului

en: You have reached your daily limit for remote server requests. Please wait for your credits to reset or upgrade your license for a higher limit.
ro_RO: Ați atins limita zilnică pentru cererile către serverul la distanță. Vă rugăm să așteptați resetarea creditelor sau faceți actualizare la licență pentru o limită mai mare.

en: You have reached your daily limit for remote server requests. Please wait for your credits to reset.
ro_RO: Ai atins limita zilnică pentru solicitările către serverul la distanță. Te rog să aștepți resetarea recunoștințelor.

en: You have used all your total credits. Buy more credits or redeem a credit code to continue using the remote scan.
ro_RO: Ai folosit toate recunoștințele tale. Cumpără mai multe recunoștințe sau valorifică un cod de recunoștințe pentru a continua să utilizezi scanarea la distanță.

en: You manually corrected this items!
ro_RO: Ați corectat manual aceste elemente!

en: You must first activate your plugin license before redeeming a credit code.
ro_RO: Trebuie mai întâi să activezi licența modulului tău înainte de a valorifica un cod de recunoștințe.

en: You must first activate your plugin license before synchronizing your balance.
ro_RO: Trebuie să activați mai întâi licența modulului dvs. înainte de a vă sincroniza soldul.

en: You're using the Free version
ro_RO: Utilizați versiunea Gratuită

en: You're using the Premium version
ro_RO: Utilizați versiunea Premium

en: Your "Advanced DB Cleaner Pro" has been upgraded to version 4.x, a major update featuring a new architecture, a redesigned interface, and many new features.
ro_RO: Versiunea dvs. „Advanced DB Cleaner Pro” a fost actualizată la versiunea 4.x, o actualizare majoră care include o nouă arhitectură, o interfață reproiectată și multe funcționalități noi.

en: Your %1$sAdvanced DB Cleaner Pro%2$s has been upgraded to version 4.x, a major update featuring a new architecture, a redesigned interface, and many new features.
ro_RO: Versiunea dvs. %1$sAdvanced DB Cleaner Pro%2$s a fost actualizată la versiunea 4.x, o actualizare majoră care include o nouă arhitectură, o interfață reproiectată și multe funcționalități noi.

en: Your autoload size (%1$s) exceeds your WordPress recommendation (%2$s). Reducing it may improve performance.
ro_RO: Dimensiunea autoload-ului dvs. (%1$s) depășește recomandarea WordPress (%2$s). Reducerea acesteia poate îmbunătăți performanța.

en: Your balance has been synchronized.
ro_RO: Soldul dumneavoastră a fost sincronizat.

en: Your license does not match this product. Please deactivate and enter a valid license key for Advanced Database Cleaner.
ro_RO: Licența dumneavoastră nu se potrivește cu acest produs. Vă rugăm să dezactivați și să introduceți o cheie de licență validă pentru Advanced Database Cleaner.

en: Your license has been disabled. Please note that this license will no longer receive updates. (contact support if you think this is a mistake)
ro_RO: Licența dumneavoastră a fost dezactivată. Rețineți că această licență nu va mai primi actualizări. (contactați suportul dacă credeți că este o greșeală)

en: Your license has expired. Please renew it to continue receiving updates and support. Click the 'My Account' link below to access your account and renew your license.
ro_RO: Licența dumneavoastră a expirat. Vă rugăm să o reînnoiți pentru a continua să primiți actualizări și suport. Faceți clic pe legătura „Contul meu” de mai jos pentru a vă accesa contul și a reînnoi licența.

en: Your license is expiring soon. It should automatically renew if your payment method is valid.
ro_RO: Licența dumneavoastră expiră în curând. Ar trebui să se reînnoiască automat dacă metoda de plată este validă.

en: Your license is inactive for this site. Please deactivate it and activate it again.
ro_RO: Licența dumneavoastră este inactivă pentru acest site. Vă rugăm să o dezactivați și să o activați din nou.

en: Your license is invalid. Please deactivate and enter a valid license key.
ro_RO: Licența dumneavoastră este nevalidă. Vă rugăm să o dezactivați și să introduceți o cheie de licență validă.

en: Your license is not active for this URL.
ro_RO: Licența nu este activă pentru acest URL.

en: Your license key has been deactivated.
ro_RO: Cheia dumneavoastră de licență a fost dezactivată.

en: Your license key has been disabled.
ro_RO: Cheia dumneavoastră de licență a fost dezactivată.

en: Your license key has expired.
ro_RO: Cheia dumneavoastră de licență a expirat.

en: Your license key has reached its activation limit. Please deactivate it on any unused sites to be able to use it again, or consider upgrading your license to allow more activations.
ro_RO: Cheia dumneavoastră de licență a atins limita de activare. Vă rugăm să o dezactivați pe site-urile neutilizate pentru a o putea folosi din nou, sau luați în considerare upgrade-ul licenței pentru a permite mai multe activări.

en: Your license key is invalid.
ro_RO: Cheia dumneavoastră de licență este nevalidă.

en: [Filter applied]
ro_RO: [Filtru aplicat]

en: [Filter]
ro_RO: [Filtru]

en: [In main site]
ro_RO: [În site-ul principal]

en: [Server time]
ro_RO: [Ora serverului]

en: [scan]
ro_RO: [scanează]

en: canceled
ro_RO: anulat

en: check logs
ro_RO: verificați jurnalele

en: complete
ro_RO: complet

en: corrected items:
ro_RO: elemente corectate:

en: day
ro_RO: zi

en: days
ro_RO: zile

en: failed
ro_RO: eșuat

en: files
ro_RO: fișiere

en: hour
ro_RO: oră

en: hours
ro_RO: ore

en: in total
ro_RO: în total

en: item | items
ro_RO[0]: element
ro_RO[1]: elemente
ro_RO[2]: de elemente

en: items cleaned
ro_RO: elemente curățate

en: items selected
ro_RO: elemente selectate

en: items to clean up
ro_RO: elemente de curățat

en: just now
ro_RO: chiar acum

en: mins
ro_RO: min

en: month
ro_RO: lună

en: months
ro_RO: luni

en: more
ro_RO: mai mult

en: never
ro_RO: niciodată

en: oEmbed caches
ro_RO: Cache oEmbed

en: of
ro_RO: din

en: of data
ro_RO: de date

en: orphaned
ro_RO: orfan

en: per post
ro_RO: pe articol

en: secs
ro_RO: sec

en: skipped
ro_RO: omis

en: upgrade
ro_RO: actualizare

en: view
ro_RO: vezi

en: week
ro_RO: săptămână

en: weeks
ro_RO: săptămâni

en: with invalid prefix
ro_RO: cu prefix invalid

en: year
ro_RO: an

en: years
ro_RO: ani
